صدرنشینی ریاضیات دانشگاه امیرکبیر ذر میان موثرترین دانشگاه‌های کشور

طبق گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، به اطلاع می‌رساند، موثرترین دانشگاه‌های کشور در حوزه علوم پایه در سطح بین‌المللی در پایگاه ESI به تفکیک حوزه‌های زیست‌شناسی، زیست‌شیمی، شیمی، زمین‌شناسی، ریاضیات و فیزیک در سال 2017 معرفی شده‌اند. با توجه به این گزارش، بیشترین تعداد دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی 1% برتر کشور در علوم پایه، در حوزه شیمی قرار دارند.

بر اساس این رتبه‌بندی، ﺣﻮزه رﻳﺎﺿﻴﺎت داﻧﺸﮕﺎه ﺻﻨﻌﺘﻲ اﻣﻴﺮﻛﺒﻴﺮ در ﺻﺪر ﻗﺮار دارد و تنها دانشگاه صنعتی حائز رتبه در حوزه ریاضیات می‌باشد.

همچنین در گزارش دیگری از پایگاه ISC، شاهد رشد کمی و کیفی مقالات در حوزه ریاضیات در سطح بین‌المللی در سال 2017 بوده‌ایم. در این رتبه‌بندی، ﺳﻬﻢ ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان از ﻛﻞ ﻣﻘﺎﻻت ISI حوزه رﻳﺎﺿﻴﺎت از 3/2 در سال 2011 به 3/3 در سال 2017 ارتقا یافته است. در خصوص کیفیت مقالات نیز شاهد افزایش استنادات مقالات این حوزه بوده‌ایم.

ضمن تبریک به پژوهشگران دانشکده‌ ریاضی و علوم کامپیوتر به استحضار می‌رساند، گزارش کامل "موثرترین دانشگاه‌های ایرانی در علوم پایه" و "سهم تولید علم ایران در ریاضیات" از طریق لینک‌های زیر قابل دسترس است:

http://isc.gov.ir/Shownews.aspx?lan=fa&n_code=1052

http://isc.gov.ir/Shownews.aspx?lan=fa&n_code=1053ارسال کننده خبر: رياضي و علوم کامپيوتر| | تاريخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۳