پیام ریاست دانشکده پیام ریاست دانشکده

 | تاریخ ارسال: 1398/9/20 | 
عملکرد سال های اخیر دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دلایل بسیاری برای خوشبینی درباره آینده بسیار موفق این دانشکده را به دست میدهد. در سالهای اخیر ما چه در زمینه ریاضی و چه در زمینه علوم کامپیوتر در رتبه بندی های جهانی رتبه برتر را در میان دانشکده های مشابه در کشور بدست آورده ایم.
 گذشته از رشد تولید علم و افزایش ارجاعات، در چند سال اخیر توفیقات خوبی در ارتباط با صنعت داشته ایم. و از نگاه بسیاری از صاحب نظران در دانشگاه، بهترین دانشکده در این زمینه بوده ایم.
همکاران ما در همه گروه ها با تمام توان چه در زمینه رشد علمی و چه در زمینه کاربرد کوشیدهاند. نتیجه آن قرار گرفتن ۴  نفر از اساتید ما در بین یک درصد دانشمندان برتر جهان و پرفسور دکتر مهدی دهقان در بین یک دهم درصد دانشمندان برتر جهان و نیز انجام پروژه های تحقیقاتی ارزشمندی با صنعت و ایجاد دو مرکز تحقیقات در دانشکده بوده است. این موقعیت ها برای ما سرمایه اجتماعی خوبی بوجود آورده و موجب جذب بهترین متقاضیان تحصیل در مقاطع مختلف در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر شده است.
در حوزه ارتباطات بینالملل، کنفرانسها و کارگاههای بینالمللی و جذب دانشجویان خارجی، فعالیت های ارزشمندی داشته ایم. تعداد قابل قبولی دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف فارغ التحصیل نموده ایم و از این حیث در دانشگاه رتبه اول را داریم. اگر چه در این زمینه هنوز باید تلاشهای بیشتری صورت گیرد. 
در زمینه فعالیتهای دانشجویی میتوانم اطمینان دهم که دانشکده ای با نشاط و پرشور در بین دانشکده های دانشگاه هستیم. فضای دانشکده در عین رعایت اخلاق، همواره پر شور و هیجان بوده است. تشکلهای دانشجویی با مدیریت دانشکده ارتباط خوبی دارند و در کنار هم و با همکاری در طول سال برنامه های جذاب بسیاری ترتیب می دهند.  در چند سال اخیر دانشجویان ما با حضور درخشان در مسابقات بین المللی و کسب رتبه های برتر در المپیادهای دانشجویی، مسابقات رباتیک،  IMC ریاضی و  ICM برنامه نویسی، افتخارات بسیاری آفریده اند.
دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از سال ۱۳۶۸ که از دانشکده علوم جدا شد به عنوان یک دانشکده مستقل در زمینه های ریاضیات، علوم کامپیوتر و آمار فعالیت داشته است. این دانشکده درحال حاضر با ۴۰ عضو هیأت علمی، در کلیه مقاطع و رشته های ریاضیات محض و کاربردی، علوم کامپیوتر و مقاطع تحصیلات تکمیلی آمار دانشجو می‌پذیرد. دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر اولین دانشکده ای بود که در سال ۱۳۸۵ برنامه راهبردی ۱۰ ساله خود را در سه مرحله ۲، ۳ و ۵ ساله تدوین و برای تحقق آن با جدیت تلاش نموده است.

دکتر داریوش کیانی
ریاست دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر

کلیدواژه ها: دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر | ریاست |CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2436 بار   |   دفعات چاپ: 184 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر