اولین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (اسفند ۹۸)

 | تاریخ ارسال: 1398/9/23 | 

امروزه هوش مصنوعی یکی از کاربردی‌ترین حوزه‌ها درعلوم و مهندسی برای حل مسائل پیچیده به حساب می‌آید. توانایی شگرفی که هوش مصنوعی برای پردازش مجموعه‌داده‌های حجیم و استفاده از آنها برای هدف‌های مختلف دارد، به کسب و کارها کمک کرده تا عملکردشان را به شکل قابل توجهی بهبود ببخشند و بتوانند یک مجموعه‌ خدمات کاملاً جدید به کاربران عرضه کنند. با اینکه هوش مصنوعی در بسیاری از کاربردهای متداول روزمره، مانند دستیارهای مجازی، خودروها و خانه‌های هوشمند، نرم افزارهای شخصی‌سازی شده، و گجت‌های هوشمند، وارد شده است اما هنوز استفاده از هوش مصنوعی در کاربردهای خاص و مسائل صنعتی محدود می‌باشد. یکی از مهمترین چالش ها در این زمینه یافتن بهترین الگوریتم و بهترین روش برای حل مسائل مورد نظر می‌باشد.

از سوی دیگر، روند رو به رشد بهره‌گیری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در دنیا هر روز صنعت خاصی را متحول می سازد. پردازش داده͏های بزرگ، پردازش تصویر،‌ پردازش گفتار، متن کاوی،‌ وب کاوی،‌ رباتیک، هوش تجاری، ... زمینه های کاربردی عظیمی در صنایع، پزشکی، حمل و نقل، تجارت، تبلیغات، فناوری اطلاعات و ... ایجاد نموده اند.

 با وجود تمام این پیشرفتها و موفقیتهای چشمگیر، استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در کشور ما، البته بجز در چند محدوده خاص، بسیار محدود می باشد. به همین منظور دانشگاه صنعتی امیرکبیر با مرکزیت دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر و با همکاری  مراکز تحقیقاتی فعال در حوزه هوش مصنوعی و داده کاوی در کشور و نیز همیاری دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقات هوش مصنوعی در کشور می͏ نماید.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 663 بار   |   دفعات چاپ: 92 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر