کسب رتبه ۳۷ جهانی، هشتم آسیایی و یکم کشوری ریاضیات توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 | تاریخ ارسال: 1400/9/6 | 
کسب رتبه ۳۷ جهانی، هشتم آسیایی و یکم کشوری ریاضیات توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر

براساس آخرین رتبه بندی US News، دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب جایگاه ۳۷ در فهرست
 «Best Global Universities for Mathematics» 
و جایگاه نخست در میان مراکز آموزشی ایران در حوزه ریاضیات شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، براساس رتبه بندی US News،  هزار و هفتصد و پنجاه دانشگاه برتر جهان به طور کلی و بر اساس منطقه و کشور رتبه بندی  شده است.
براساس این رتبه بندی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه ریاضیات رتبه  ۳۷ جهانی را کسب کرده است. همچنین، دانشگاه MIT، استنفورد و پرینستون در جایگاه های اول تا سوم ریاضیات قرار گرفته اند و دانشگاه های سوربن، کمبریج، برکلی، هاروارد، پاریس، آکسفورد و دانشگاه صنعتی زوریخ نیز در جایگاه های چهارم تا دهم قرار گرفته اند.
در میان دانشگاه های آسیایی، رتبه اول تا سوم ریاضیات متعلق به کشور چین و رتبه هشتم مربوط به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
بنا بر نتایج این رتبه بندی، در میان دانشگاه های ایران نیز صرفا دو دانشگاه در فهرست دانشگاه های برتر در حوزه ریاضیات قرار گرفته اند و جایگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر نخست بوده است.
این نظام رتبه بندی سالانه دانشگاههای جهانی را در ۴۳ حوزه موضوعی کلیدی بر اساس فهرست  Clarivate و بر اساس داده ها و معیارهای مورد استفاده در Web of Science رتبه بندی می کند.
این رتبه بندی های موضوعی بر اساس عملکرد تحقیقاتی دانشگاهی، از جمله انتشارات و استنادها، و همچنین شاخص هایی برای شهرت جهانی و منطقه ای در هر موضوع خاص برای دوره پنج ساله ۲۰۱۵-۲۰۱۹ بوده است. با این حال، برای شمارش استناد به مقالات، از همه انتشارات از جمله جدیدترین داده های موجود استفاده شده است.


لینکهای مرتبط:

 
لینکهای مرتبط این خبر در خبرگزاریهای داخل کشور:


 
 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1259 بار   |   دفعات چاپ: 95 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر